Jaký poměr PG/VG zvolit?

Ať už jste začátečník nebo zkušený vaper, rozhodování o správném poměru PG/VG ve Vašem e-liquidu může zásadně ovlivnit Váš zážitek. Poměr mezi propylenglykolem (PG) a rostlinným glycerinem (VG) hraje důležitou roli v oblasti chuti, hustoty páry a síly úderu do krku ("throat hit"). Připravili jsme pro Vás průvodce, který Vám pomůže rozluštit tajemství ideálního poměru PG/VG pro Vaše individuální preference.

Základy poměru PG/VG

Než se ponoříme do různých poměrů, pojďme si ujasnit, co vlastně PG a VG jsou. Propylenglykol (PG) a rostlinný glycerin (VG) jsou základními složkami e-liquidů. PG má tendenci nést chuť lépe, zatímco VG produkuje větší množství páry. Volba správného poměru zajišťuje, že dosáhnete požadované intenzity chuti, páry a throat hitu.

Oblíbené poměry PG/VG a jejich charakteristiky

100% PG: Maximální síla

E-liquidy se 100% PG jsou ideální pro bývalé kuřáky, kteří hledají silný throat hit ("úder do krku") a intenzivní chuť. Tento poměr nabízí autentický pocit kouření, avšak s velmi malým množstvím páry.

70PG/30VG: Chuťový zážitek a mírná produkce páry

Poměr 70PG/30VG nabízí intenzivní chuťový zážitek a ačkoliv s menší produkcí páry, stále umožňuje vapeřům si tento dým vychutnat. Tento poměr je ideální pro ty, kteří dávají přednost bohaté chuti před vysokou produkcí páry.

50PG/50VG: Univerzální volba

Tento poměr PG/VG je mezi vapery velmi oblíbený díky své univerzálnosti. Nabízí dobrou rovnováhu mezi chutí, úderem do krku a produkcí oblaku. Tento poměr je ideální pro začátečníky i zkušené vapery a lze ho použít ve většině standardních zařízení na trhu.

30PG/70VG: Pro milovníky oblaků

Pokud jste vášnivými milovníky oblaků, může Vás oslovit poměr 30PG/70VG. Sice budete mít menší úder do krku, ale za to si užijete bohatý oblak páry a stále jemnou chuť.

20PG/80VG: Extrémní oblaky

Pro ty, kdo touží po masivní produkci oblaků a nejsou příliš závislí na chuti, je tu poměr 20PG/80VG. Sice nebude chuť tak intenzivní, ale oblaky budou ohromující.

100% VG: Lovci oblaků

Pro milovníky "cloud chasingu" a obrovských oblaků páry je zde 100% VG. Tento poměr generuje mnoho páry, ale chuť a throat hit jsou minimální.

Jak vybrat správný poměr PG/VG pro Vaše zařízení

Při výběru poměru PG/VG je důležité zohlednit také typ Vašeho zařízení. Pro vysoký podíl PG se doporučují zařízení s cívkou o hodnotě odporu jednoho ohmu a nižší výkon. Naopak pro e-liquidy s vysokým obsahem VG jsou vhodná zařízení s vysokým výkonem a sub-ohmovými cívkami.

Některé moderní zařízení jsou schopná zvládnout různé poměry PG/VG, což znamená, že můžete snadno střídat různé e-liquidy a zažívat různorodé vapingové zážitky.

Závěr: Najděte svůj ideální poměr PG/VG

Není univerzálního ideálního poměru PG/VG, který by vyhovoval všem vapérům. Záleží na Vašich osobních preferencích, zda preferujete hustá oblaka, intenzivní úder do krku nebo plnou chuť. Experimentujte s různými poměry a objevte ten pravý pro Vás.

Používáme ověření věku Adulto