Jak udělat vlastní náplň pro e-cigaretu

Výroba vlastní náplně pro e-cigaretu může představuje jednoduchý proces, který vyžaduje několik kroků a správné postupy.

liq_vl_m

Začátkem vlastního mixování e-liquidů je výběr báze, což je beznikotinová tekutina určená pro inhalaci v elektronických cigaretách. Pro zajištění kvality a bezpečnosti je vhodné využít profesionálně připravené báze, které jsou již namixované a připravené k použití. Báze se dále ochucuje podle vlastních preferencí.

V naší nabídce najdete různé druhy bází, převážně obsahující Propylene Glycol (PG), Vegetable Glycerin (VG) nebo ideální poměr obou látek. PG se stará o tzv. hit, tedy pocit v krku a zvýraznění chuti. VG je jemnější a nasládlý, avšak produkuje více kouře. Ideální kombinací PG a VG je pak kompromis mezi kouřivostí a chutí, který je pro uživatele nejvýhodnější.

Pokud se chcete pokusit vyrobit vlastní náplň, následujte následující kroky:
 1. Zakupte základní složky: Pro výrobu náplně budete potřebovat několik základních složek, jako je propylenglykol (PG), glycerin (VG), nikotinový extrakt (pokud chcete), aromatické esence nebo příchutě, a sterilní nádobu na míchání.

 2. Připravte si míchací poměr: Množství jednotlivých složek závisí na vašich preferencích. Obvyklý poměr PG/VG je 50:50, ale můžete si ho upravit podle svého gusta. Pokud používáte nikotinový extrakt, budete potřebovat jeho koncentraci a vypočítat, kolik gramů nikotinu potřebujete na dané množství e-liquidu.

 3. Přidejte aromatické esence: Přidejte aromatické esence nebo příchutě podle svého výběru. Nezapomeňte, že esence jsou velmi koncentrované, takže přidejte jen malé množství a míchejte pomalu a postupně.

 4. Smíchejte složky: Míchejte složky pomalu a pečlivě, aby se dobře promísily. Je důležité mít sterilní nádobu a nářadí, aby nedošlo k znečištění náplně.

 5. Nechte náplň vyluhovat: Nechte náplň vyluhovat po dobu alespoň několika hodin. To umožní esencím a složkám smíchat se a rozvinout své chutě.

Je důležité mít na paměti, že výroba vlastní náplně není složitá, ale vyžaduje pečlivost a opatrnost. Pokud nejste zkušený s výrobou e-liquidů, měli byste zvážit koupi hotové náplně od renomovaného výrobce, abyste se vyhnuli riziku poškození vaší e-cigarety nebo zdraví.

Zde je obecný recept na míchání e-liquidu:

Složky:

 • Základní kapalina (PG, VG nebo jejich směs)
 • Aroma (podle preference)
 • Nikotinový booster (pokud požadován)

Postup:

 1. Měřte základní kapalinu podle požadovaného poměru PG / VG.
 2. Přidejte aroma podle požadovaného množství.
 3. Přidejte nikotinový booster podle požadovaného množství (pokud požadován).
 4. Důkladně protřepejte lahvičku, aby se složky dobře promíchaly.
 5. Nechte náplň odpočinout po dobu alespoň 24 hodin, aby se aroma dobře promísilo.

Je důležité dodržovat bezpečnostní opatření, jako je nošení rukavic a ochranných brýlí při manipulaci s nikotinem a dalšími chemikáliemi. Navíc, při výběru ingrediencí, vybírejte pouze kvalitní a bezpečné produkty.

Pro spočítání množství nikotinu při míchání e-liquidu je třeba zohlednit několik faktorů, jako jsou množství báze, požadovaná síla nikotinu a objem hotového e-liquidu.

Nejjednodušší způsob, jak spočítat množství nikotinu, je použít online kalkulačku pro míchání e-liquidů. V kalkulačce stačí zadat požadovaný poměr PG/VG, požadovanou sílu nikotinu, požadovaný objem hotového e-liquidu a množství báze, kterou chcete použít. Kalkulačka vypočítá množství nikotinu, které je potřeba přidat, aby se dosáhlo požadované síly nikotinu v hotovém e-liquidu.

 
Při ručním výpočtu můžete postupovat následovně:
 1. Spočítejte celkový požadovaný objem hotového e-liquidu (např. 50 ml).

 2. Určete požadovanou sílu nikotinu (např. 6 mg/ml).

 3. Zjistěte, jaký poměr PG/VG chcete použít a určete množství báze, kterou chcete použít (např. 70% VG, 30% PG).

 4. Vypočítejte množství báze, které potřebujete pro daný objem hotového e-liquidu a požadovaný poměr PG/VG (např. pro 50 ml hotového e-liquidu s poměrem 70% VG, 30% PG potřebujete 35 ml VG a 15 ml PG).

 5. Vypočítejte množství nikotinové báze, které potřebujete pro daný objem hotového e-liquidu a požadovanou sílu nikotinu (např. pro 50 ml hotového e-liquidu s požadovanou sílou 6 mg/ml potřebujete 3 ml nikotinové báze o síle 20 mg/ml).

 6. Smíchejte všechny složky dohromady a dobře protřepejte, aby se všechny složky spojily.

Je velmi důležité dodržovat bezpečnostní opatření při manipulaci s nikotinem a dodržovat správná poměrná množství jednotlivých složek pro zajištění správné chuti a síly e-liquidu.

Zdroj: okprodej.cz

 

Používáme ověření věku Adulto